Akrep ilaçlama

Günümüzde oldukça tehlikeli olan akreplerin ilaçlanması oldukça büyük önem taşımaktadır.Gerek bahçede,gerek tarlada veya evde.Nerede olursa olsun ilaçlama ekibimiz kesin çözüm sunmaktadır.
Akrep eklem bacaklılardan oluşan bir grupta muayene edilir ve zehirli bir hayvandır. Akrep hayvanlarda ölümcül bir üstünlüğe sahiptir. İnsanlarda, felç, kısmi bir hasar, bir ağrı izi veya hatta katil bir etkidir. Akrebin gövdesinde dört çift ayak ve ön tarafta bir çift dikiz vardır. Akrep avı bu dille yakalar. Akrepler, diğer zararlılarda bulunan yumurtalara benzer. Akrepler tüm dünyada ve dünyanın her yerinde bulunur.

Acreplus yalnızca hayatı gizler ve toplu biçimde görünmez. Akreplerde diğer hayvanlar kadar anten yok, akrep ayaklarının özel algılamalarıyla bilgilendiriliyorlar. Akrepler, diğer zararlılardan farklı bir yapıya sahiptir.
Akrepler yiyecek olarak zararlılarla beslenir. Akrep yerleştirilirken, insanlar zaman kaybetmeden doktora gitmelidirler. Aksi halde, nihai sonuç felç edilebilir veya hatta ölümcül olabilir.

Akrep püskürtüldüğünde, ilk gözlenecek yerler binaların evleri, bodrum katları ve çatı katlarıdır. Akrepler evlerin iç kısımlarına buradan giriyor. Akrep sokmaları, iğneleme, ısırma, karıncalanma hissi, aşırı duyarlılık ve titreme, titreyen ve yorgunluk, şişlik ve yutma yemeyi, konuşmada zorluk ve idrara çıkma ile benzerdir.

Akrep püskürtme çok ciddi bir konudur.

Oldukça az sayıda akrep türü var. Bu çeşitlerin bazıları toksik değildir ancak nesli tükenmekte olan türlerdir. Akrep sokmalarına ve yaralanmalarına dikkat edilmelidir.

Çoğu akrep türü, karla kaplı dönümler haricinde, bölgeler hariç olmak üzere hemen hemen her yerde ormanlık alanlar, çöller, taşlı ve kayalık yerlerde yaşar. Tropik ve tropikal iklimlerde yaygındırlar.

Akrepller fazla sıcaklığa duyarlı olduğundan ve mide bulantısına bağımlı olduklarından, her zaman sıcak ve ıslak alanlar tercih ederler. Onları gündüzleri, taşların altında, duvar yarıklarında, kurutulmuş ağaç kabuğunun altında bulmak mümkündür. Gecelik oyuncular ve ıslak yüzeyler tırmanamaz.

Akrep çeşitleri şu şekildedir; kalın ölçekli akrep, kalın kuyruk akrep, İtalyan akrebi, karpat akrebi, yer üstü, yer altı, sarı ve siyah akrep. Bazı türlerin zehirleri yoktur, ancak bazıları hastalık yayabilir ve ölebilir. Ne tür olursa olsun, sağlık zararlıdır ve tehditkar.

Akrep çeşitleri ve özellikleri:

Zemin üzerinde akrep çeşitleri;

Ağaç Akresleri (arboreal acreps) Ağaç aralıklarında ve ağaç kabuklarında bulunurlar. Yaprak döken bir ağacın kenarında yaşarlar.

Kayaların altında (lithophyll acrepleri): Kayaların altındaki kaya yarıklarında yaşarlar.

Yeraltı akrep türleri;

Kumcul acres (psammofil acrepler): Çöl, büyük, büyük tırnakları ve güçlü uzun saçlarıyla, yumuşak kumlu bir ortamda yaşıyor.

Kazma dönümleri (fossational acres): Kısa sert ve güçlü bacaklar.

Bunlar, akrep çeşitlerinin karakteristik özellikleri ile tanıması çok basit olan 13-220 mm arasında değişen arthropodlardır. Yeşilden sarıya, açık kahverengiden siyahına kadar çeşitli renklerde yaşarlar. Sırttan ve kasıktan düzleştirilir ve bedenleri başlı göğüs ve karnın iki parçasından türetilir. Bazı acreps 8 yıla kadar yaşasa da, doğadaki akrelerin ömrü azdır.

Akrep; yuvalarını, amaçlanan amaçları doğrultusunda yiyecek bulabilecekleri alanlara taşırlar. Gün boyunca serin yerde bulunan haneler, evlerinize girerek yatak, yorgan, ayakkabı gibi yerlerde saklanabilir.

Akrep; Tehlikede olduğunuz durumlarda. Aksi halde agresif değil. Acreps genellikle zehirlidir. Bu zehir seviyeleri gore çeşitleri için değişir. Türkiye’de akreplerde öldürme etkisini gösteren akrepler, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde görülmektedir.

Acreplen’lerden korunma yolları; Özellikle acreps, genel anlamdaki çatılarda, molozlar ve kalıntılar arasında yuvalar yaparken, bu alanların yıllık olarak püskürtülmesine dikkat edin. Açık pencereler ve kapılar böceklerin ve böceklerin sivrisinek ağlarında evlerine girmesini önleyecektir. Bu tür şeylerin kesin bir çözüm olmadığını bilmelisin. Tek çözüm akrepsiz kokulu kokusuz kokusuz çözelti için özel olarak uygulanan özel pestisit uygulayıcılarıyla çalışmaktır.

Akrep püskürtme sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Çok hızlı gelişen Akrep; cinayetiyle birlikte görüldüğü yerde tekrar görülmeyeceği anlamına gelmez, ancak yuvasında çoğalırsa akrepleri zamanında evinizde görmeye devam edecektir. Bir Akrep İlacı olarak, eviniz uzmanlar tarafından hazırlanan özel teknisyenler ve uzmanlaşmış ilaçlar, özellikle de dönümlüklerin yuva olarak kullanılacağı alanlarda iyice temizlenmelidir.

Akrep, bir çeşit zehir akrep; altı bacaklı, iki tırtıklı ve kıvrılmış kuyruk ve bunların arasında ve çok zehirli yaratıklar arasındaki ucu üzerinde bir iğne